eXTReMe Tracker
  Регистрирайте се Търсене Въпроси/Отговори Потребители Вход  

Напишете отговор Албумин-врди ли п о някакъв начин на плода?
Албумин-врди ли п о някакъв начин на плода?
wassagos_f
Малко момиче
Малко момиче

Отговорете с цитат
Здравейте,бременна съм в 5-тия месец не съм надала много килограми около 44-45 килограма съм а краката ми започнаха да се подуват.Искам да ви попитам дали е нормално за този месец и дали албуминът вреди по някакъв начин на плода-днес една жена ме уплаши и ми каза че албуминът оврежда плода weinen много ви се моля да ми отговорите на този въпрос-Мерси предварително.
Вижте профила на потребителяВижте всички мнения на wassagos_fИзпратете лично съобщение
snejolina
Жена и половина
Жена и половина

Местожителство: София
Отговорете с цитат
Ако имаш албумин в урината означава, че организма ти е интоксикиран. Опасно е и за теб и за бебето до колкото знам. Трябва да си изследваш урината. А отоци може да имаш и без да имаш албумин в урината. Аз бях много издута през осмия и деветия месец. Чак ми ставаха лилави стъпалата и не можех да стъпвам, а изследванията ми бяха добри. И все още не мога да се отърва от тези отоци по краката. За да не се издуваш, а и превантивно против интоксикиране на организма е добре да не ядеш никаква сол, и да хапваш повече белтъчини. От солената храна се задържат течности в организма, които водят до издуване, а когато ядеш белтъчини организма се отводнява по-лесно.

www.snejolina.com
Вижте профила на потребителяВижте всички мнения на snejolinaИзпратете лично съобщение
ALEXANDER4
Жена и половина
Жена и половина

Отговорете с цитат
Токсикоза на бременността

Самото название показва, че това заболяване е свойствено за бременността. Започва с подуване на глезените, пръстите на ръцете набъбват като наденички - невъзможно ви е да извадите пръстените си, теглото рязко се увеличава, урината съдържа албумин.

Едновременната поява на отоци, на необичайно напълняване и на албумин в урината са характерни белези на токсикозата на бременността. Често биват придружении от високо кръвно налягане. Токсикозата е израз на нарушение в дейността на бъбреците. Ако не се лекува, тя може да доведе до тежки усложнения като еклампсия (припадък с гърчове), считана до преди трийсетина години за много опасно заболяване, което за щастие днес много рядко се среща. То започва с различни смущения - главоболие, болки в стомаха, чувство за летящи мухи пред очите. Ако имате такива симптоми, трябва незабавно да се съветвате с лекар.

И така за бременните жени е важно:
• редовно да се теглят, за да могат да открият прекомерното увеличаване на теглото;
• редовно да се изследва урината им през време на бременността.

Нормално урината не съдържа албумин. Албуминът, който организмът приема с дадени храни, например месото и яйцата, служи за изграждане на тъканите. Но понякога бъбреците, които отвеждат водата в пикочните пътища, не изпълняват добре ролята си на филтър и пропускат албумин в урината - получава се албуминурия. Бременността предразполага към албумин в урината особено през последните месеци. Затова е необходимо редовно да се изследва урината - трябва навреме да се открива всяка следа от албумин.
Изследването на урината трябва да се прави поне един път месечно до края на шестия месец; на всеки петнайсет дни, през седмия и осмия месец и всеки осем дни през деветия месец. Редовният контрол е необходим, защото вие можете да се чувствате отлично и въпреки това да имате албумин в урината.

• Ако прекарате грип или някакво отравяне, веднага трябва да се изследва урината ви. Заразните болести и отравянията предразполагат към албумин в урината. За такова изследване занесете част от урината, която ще събирате в продължение на 24 часа в чист съд. Препоръчва се всеки път преди уриниране грижливо да се измивате, за да не се получат неточни резултати.
• Избягвайте всички фактори, предразполагащи към албуминурия: студа, особено влажния студ, хранителни отравяния, предизвикани от много обилна или от много тежка храна (дивеч, колбаси н т.), свръхнапрежението и умората също.
• Редовно посещавайте женската консултация, за да ви измерват кръвното налягане, особено ако забележите отоци или следи от албумин в урината.

Внимателно спазвайте всички изредени дотук съвети, особено ако сте много млада и очаквате първо дете, защото токсикозата на бременността засяга предимно много младите(около 20-годишни)жени и нераждалите.
Най-сетне бъдете много бдителна през третото тримесечие, особено в деветия месец, защото обикновено произшествията идват с късна дата.

Дълго време токсикозата на бременността се лекуваше със:
- почивка;
- безсолен режим;
- диуретици (лекарства, които улесняват отделянето на вода).
Понастоящем в сила остава необходимостта от почивка на легло. Нуждата от безсолен режим се оспорва до голяма степен. Някои лекари изобщо не го препоръчват, други му остават верни. Понякога все още се предписват диуретици.
Ако в хода на лечението признаците на токсикозата постепенно изчезват, бременността може да продължи безпрепятствено до края.

Албумин-врди ли п о някакъв начин на плода?
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Часовете са според зоната GMT + 2 Часа  
Страница 1 от 1  

Напишете отговор  

Прочитайки, каквото и да било на настоящата страница, вие се съгласявате с правилата на форума и правилата за ползване на съдържание от списание Пудриера. Powered by phpBB © phpBB Group, Design by phpBBStyles.com | Styles Database.