eXTReMe Tracker
  Регистрирайте се Търсене Въпроси/Отговори Потребители Вход  

Напишете отговор 90 дневна диета за максимално отслабване
90 дневна диета за максимално отслабване
elenceto_98
Горещо маце
Горещо маце

Местожителство: Пловдив
Отговорете с цитат
Здравейте !Намерих тази диета и реших да я сложа тук ако някой иска да се подложи на нея!Е,ето я!:

Популярни диети
Целта на диетата не е само намаляване на килограмите, а също промяна на обменните процеси в организма, тъй като в края на диетата задържаме килограмите, които сме постигнали в края на диетата.Ако диетата се прекъсне не се получава желания резултат.

Защо тази диета е много добра?

• продължителността й е 90 дни и в това време може да се отслабне от 18 до 25 кг.
• по количество може да се храните нормално, но трябва да знаете, че идеални са резултатите при по-малко количество храна.
• диетата не е тежка за издържане,важно е само да следвате комбинацията между храните и правилно да заменяте дните.

Хора с повишено кръвно налягане, няколко седмици след започване на диетата спират да употребяват лекрства за високо кръвно.

Ако килограмите ви първита 10 дни не намалеят, не се отказвайте в никакъв случай и не изгубвайте вяра и воля.Продължавайте диетата до края на,тъй като е възможно в един момент да свалите наведнъж 5 кг.

Диетата продължава 90 дни и само 90 дни.След като приключите е необходима 90 дни почивка.След този отдих можете да повторите още веднъж.

Закусва се задължително само плодове(през 90 дневната диета и също по време на 90 дневната почивка), защото от тях организма черпи плодова захар,необходима за нервната система!

ЦИКЛИ НА ХРАНЕНЕ

Тялото е уредена система, която изисква уреден и хармоничен начин на хранене.Изследванията показват,че човешкият метаболизъм има 3 цикъла:
• 4.00 до 12.00 ч.-цикъл на чистене на организма
• 12.00 до 20.00-цикъл на хранене
• 20.00 до 4.00-храносмилателен цикъл

ЦИКЪЛ НА ЧИСТЕНЕ НА ОРГАНИЗМА(4.00-12.00)

По време на този цикъл се консумира минимално количество храна(задължително плодове) и се пие по-голямо количество вода, чай или ниско калорични напитки.По време на диетата се закусва само с плодове!

ЦИКЪЛ НА ХРАНЕНЕ(12.00-20.00)

По време на този цикъл се храним неограничено.Тук не е важно колко количество ще консумираме, а как ще консумираме храната и е задължително да спазваме времетраенето между отделните хранения.
При белтъчния ден между отделните хранения трябва да има 4 часа.В деня за бобови растения и варива,както и през въглехидратния ден-2 часа.
По време на плодовия ден е необходимо да се консумират повече плодове, но трябва да се знае, че един вид плод се смята за едно хранене.Между отделните хранения може да има от 1 до 2 часа.

ХРАНОСМИЛАТЕЛЕН ЦИКЪЛ(20.00-4.00)

По време на този цикъл се храносмила и усвоява храната, затова е необходимо да не се яде нищо.Ако не можете да издържите и сте много гладни вземете си някакъв плод или чаша вода, може и чай без захар.

ПОСЛЕДОВАТЕЛНОСТ НА ДНИТЕ ЗА ХРАНЕНЕ

Тези дни са най-важния елемент от диетата.Спазването на редът, по който трябва да се храним, както и правилната комбинация между храните ще доведат до отлични резултати.
Диетата се състои от 4 дни редовно хранене и един ден (воден) на всеки 29-ти ден.Тази диета се започва винаги с белтъчен ден, продължава с бобовия ден,въглехидратен и завършва с плодов.
Този цикъл се повтаря до 29-ия ден, когато се пие само вода.

ДЕН 1-БЕЛТЪЧЕН ДЕН

Кои храни спадат към белтъчини:

МЕСО,СИРЕНЕ,КАШКАВАЛ,ЯЙЦА,МЛЯКО И МЛЕЧНИ ПРОДУКТИ,СПАНАК,РЯПА,СОЯ И СОЙНИ ПРОДУКТИ,ЗЕЛЕ,ДОМАТИ,ЧЕРВЕНО ЦВЕКЛО,КАРФИОЛ...

Белтъчните са големи молекули, изградени от амино-киселини.Амино-киселините се съдържат в храните от растителен и животински произход.8 от амино-киселините нашето тяло не може да произвежда и затова тях ние трябва да полчаваме от храната,която консумираме.Белтъчните са необходими за поддържане на растежа, тъй като всъщност от тях е изградено нашето тяло(коса,нокти,мускули и т.н.).Необходими са също за много други важни процеси в организма.

ПРИМЕРНО МЕНЮ:

ЗАКУСКА:За закуска се консумира само един вид плод(2 ябълки,2 портокала,2 праскови,2 мандарини,2 круши, диня, пъпеш, купичка ягоди, малини и т.н.).

Много важно е да се знае:НИКОГА НЕ СМЕСВАЙТЕ ПЛОДОВЕ ОТ РАЗЛИЧЕН ВИД.

ОБЯД:За обяд консумираме белтъчни.Примери:

1. Две печени пържоли(свински,пилешки,говежди).Може риба или морски животни(калмари,миди,раци и др.).Към това прибавяте филия хляб и зеленчуци(може задушени-моркови,карфиол,зеле,чушки и др.или неограничено количество салата(домати,краставици,чушки,зелена салата, може и шопска.
В салатата не слагайте фасул,царевица или грах, защото тези продукти спадат към варивата и се консумират през втория ден.

2.2-3 по големи парчета сирене или кашкавал(може и паниран), филия хляб, салата, вода.

3.2-3 кисели млека, хляб, салата, вода.

4.2-3 яйца варени, на очи или бъркани със сирене, салата или задушени зеленчуци, хляб,вода.

Накрая след всяко хранене се пие бульон от различни супи(зеленчукова, гъбена, пилешка и др.,но без фиде или др. тестени неща в нея.

ВЕЧЕРЯ:За вечеря консумирайте това,което е било за обяд,но задължително само половината от количеството.ТОВА Е МНОГО ВАЖНО.

ДЕН 2-БОБОВИ ХРАНИ И ВАРИВА:

Кои продукти спадат тук:

ОРИЗ, ЗРЯЛ БОБ, ЗЕЛЕН БОБ, ГРАХ, СОЯ, ЦАРЕВИЦА, ЛЕЩА, КАРТОФИ...

ПРИМЕРНО МЕНЮ:

ЗАКУСКА:ПЛОДОВЕ.Не смесвайте плодовете!
ОБЯД:За обяд консумирайте варива.Примери:

1. Готвен зрял боб без месо + всички видове зеленчуци, хляб и неограничено количество салата.
2. Яхния от картофи или печени на фурна с подправки, хляб и зеленчуци(неограничено).
3. Яхния от ориз, може и варен с подправки, салата, хляб, вода.
4. Грах или леща( без яйца или др. белтъчни ) с подправки, салата, вода и хляб.

ВЕЧЕРЯ:Консумирате само половината от това, което е било за обяд.

ВАЖНО:На ориза, картофите, фасула, граха и лещата се слагат сол и всички подправки на вкус.Подправките трябва да се употребяват, тъй като са необходими за организма.

ДЕН 3-ВЪГЛЕХИДРАТЕН

Кои продукти спадат под въглехидратни:ЗАХАР,ТЕСТЕНИ ИЗДЕЛИЯ И СПАГЕТИ,ПИЦА,СЛАДКИШИ...

Въглехидратите са извор на енергия за организма,подобряват умствената работа и стабилизират централната нервна система.Ако консумираме повече въглехидрати,отколкото тялото може да преработи в глюкоза и гликоген,те се натрупват в масни депа.Делят се на:Монозахариди, Дизахариди и Монозахариди.
Тъй като въглехидратите са най-много виновни за нашите килограми,през този ден е необходимо да се придържаме строго и да избираме правилната въглехидратна комбинация.
В нашата диета спадат следните въглехидрати:
ПИЦА СЪС ЗЕЛЕНЧУЦИ ИЛИ ПЛОДОВЕ(БЕЗ БЕЛТЪЧНИ), СПАГЕТИ С ДОМАТЕН СОС,КЕТЧУП ИЛИ СОС ОТ ГЪБИ. В СОСОВЕТЕ НЕ СЕ СЛАГА МЕСО ИЛИ ДР.БЕЛТЪЧНИ. МОГАТ ДА СЕ КОНСУМИРАТ СЪЩО И ТОРТИ,КАКТО И СОЛЕНИ СЛАДКИШИ,А СЪЩО ТАКА И СЛАДОЛЕД.
ПРИМЕРНО МЕНЮ:
ОБЯД:

1. Пица със зеленчуци и подправки (може и с плодове), вода
2. Солен сладкиш с големината на пица, вода
3. Спагети със зеленчукови сосове,кетчуп или сос от гъби без месо.

ВЕЧЕРЯ:

СЛАДКИШИ!Малко количество.

ПРИМЕРИ:

1. Две парчета торта по ваше желание.
2. 3-4 парчета сладкиш.
3. 3 топки сладолед.

На края е задължително 1-2 парчета шоколад!

ЗАКУСКА:ПЛОДОВЕ.Не смесвайте плодовете!
ДЕН 4-ПЛОДОВ ДЕН

Плодове имат много витамини и енергия,затова вие ще се чувствате много добре, а също така ще се предпазите от многобройните заразни болести.Много скоро плодовият ден ще стане ваш любим ден в дневния цикъл.
За този ден също важи правилото да не смесвате плодовете по време на едно хранене!За закуска-един вид плод,за обяд-друг вид,за вечеря-трети вид
29 ДЕН-ВОДЕН ДЕН
ТОЗИ ДЕН Е СЛЕД ПЛОДОВИЯ ДЕН,ВСЕКИ 29-ТИ ДЕН ОТ НАЧАЛОТО НА ДИЕТАТА.ВСЪЩНОСТ ЩЕ ИМАТЕ 3 ВОДНИ ДНИ ПО ВРЕМЕ НА ЦЯЛАТА ДИЕТА-90 ДНИ.ВОДНИЯТ ДЕН Е НАЙ-ТЕЖЪК, НО НЕГОВИЯ ПОЛОЖИТЕЛЕН ЕФЕКТ ЩЕ ЧУВСТВАТЕ ПОНЕ ДВЕ СЕДМИЦИ.СЛЕД ВОДНИЯ ДЕН МОЖЕ ДА ОТСЛАБНЕТЕ ОТ 1,5 ДО 2 КГ.

ДОПЪЛНИТЕЛНИ ПРАВИЛА,КОИТО ТРЯБВА ДА СПАЗВАМЕ ПРИ ДИЕТАТА:
1. Стриктно трябва да се спазва последователността на дните-белтъчен ден,ден за варива,въглехидратен ден и плодов ден
2. Преди започването на диетата си измерете кръвното налягане и поне един път месечно го проверявайте
3. Диетата е отлична за хора с високо кръвно налягане,но ако приемате таблетки за високо кръвно,не ги спирайте без съвета на личния лекар
4. За приготвяне на храната използвайте предимно маслиново масло и подправки
5. Спазвайте часовете между храненията.Ако в определено време много огладнеете изяжте един плод или изпийте чаша вода или плодов сок
6. Когато пиете свеж плодов сок, знайте, че той замества едно хранене
7. Абсолютно е забранено пиенето на газирани напитки
8. Кафето и чаят се пият без захар
9. По време на хранене не пийте вода или чай, защото раздразвате храносмилателнате сокове и по този начин пречите на превилното разграждане на храната.Вода или чай пийте половин час след хранене
10. Никога не пийте мляко между храненията, защото се счита за едно самостоятелно хранене.
11. Внимавайте да не употребявате голямо количество сол
12. По време на диетата не забравяйте повече да са движете, защото движението е здраве

Вижте профила на потребителяВижте всички мнения на elenceto_98Изпратете лично съобщение
amina
Веща в занаята
Веща в занаята

Отговорете с цитат
от тази диета вуйна ми отслабна 18 кг и други лелки също страшно свалиха, но донякъде основата й е разделното хранене
по мое менение резултатите са индивидуални спрямо това, на което реагира най- добре организма ви
аз личо преди около 2 години съм я правила - реузлтата беше 1,5 кг за 2 месеца, което никак не си заслужава, като се има предвид,че не се пие алкохол и опредлено този въглехидратния ден те държи гладен (нищо, че изглежда примамлив)

Горещо маце

Местожителство: spain
Отговорете с цитат
Диетата е супер.За 2 месеца(юни и юли),без ниакво физическо натоварване свалих 9кг.До момента не съм качила нито грам.Мисля да я повторя. thumleft
Вижте профила на потребителяВижте всички мнения на anna29Изпратете лично съобщение
Ne_sum_angel
Отракана мадама
Отракана мадама

Отговорете с цитат
добре то хубаво аз 6те я по4на но какво да разбирам под това-(3.2-3 или пък 4.2-3.) и между какво време трябва да се храним не разбрах
grьbel
Вижте профила на потребителяВижте всички мнения на Ne_sum_angelИзпратете лично съобщение
amina
Веща в занаята
Веща в занаята

Отговорете с цитат
да мои познати я правиха и свалиха пак така доста
вуйна ми около 14 кг за 3 месеца, но тя имаше за сваляне augen rollen

Отракана мадама

Отговорете с цитат
Няма ли някой който е започнал тази диета grьbel
Вижте профила на потребителяВижте всички мнения на Ne_sum_angelИзпратете лично съобщение
lizzy898
Малко момиче
Малко момиче

Местожителство: Sofia/Plowdiw
Отговорете с цитат
Aз съм на диетата от месец и съм - 5 кг lachen Много съм доволна и продължавам rufzeichen Имам за сваляне още 4
Вижте профила на потребителяВижте всички мнения на lizzy898Изпратете лично съобщение
Ne_sum_angel
Отракана мадама
Отракана мадама

Отговорете с цитат
хубаво-а съм вече втори месец но не спазвах стритно нещата и съм свалила само 7 8 кг. grьbel
lizzy898
Малко момиче
Малко момиче

Местожителство: Sofia/Plowdiw
Отговорете с цитат
Ne_sum_angel написа:
хубаво-а съм вече втори месец но не спазвах стритно нещата и съм свалила само 7 8 кг. grьbel

Aми не са ти никак зле резултатите .. и аз се надявам след месец да съм общо с 8 свалени ама.. дано lachen
Вижте профила на потребителяВижте всички мнения на lizzy898Изпратете лично съобщение
Ne_sum_angel
Отракана мадама
Отракана мадама

Отговорете с цитат
емикъсмет тогава и ако има напредък пиши
Ne_sum_angel
Отракана мадама
Отракана мадама

Отговорете с цитат
А може ли ако примерно не съм спазвала добре диетата и искам още да сваля да я продължа и след като менат 90-те дни? grьbel
pyromaniac
Малко момиче
Малко момиче

Местожителство: София
Отговорете с цитат
Момичета, не че нещо, ама това с циклите доста се разминава от реалността.

Между 19 часа и 09 часа нашия организъм регенерира. В този интервал е необходимо да не консумираме храна, за да не натоварваме вече забавената храносмилателна система, а да дадем възможност да бъдат усвоени и употребени минералите и витамините консумирани през деня, за да може клетките ни да се делят нормално.

На сутринта е необходима закуска, която да дава следните неща:

1) нужното количество витамини, минерали, хранителни вещества
2) да обезпечава организма ни с вода ( само през нощта докато спим губим близо 1 литър вода чрез дишане и потене )
3) да НЕ покачва нивото на кръвната захар над нормите

А според тази диета, вие напълно забравяте за всичко това... Пренебрегвайки организма, единствения резултат, който ви гарантирам, че ще постигнете, е да свалите килограми В МУСКОЛНА маса.

В интервала от 09 до 19 е необходимо да се храним РЕГУЛЯРНО, това означава на 3, до 4 часа интервали, с умерени количества храна и да се ограничат простите въглехидрати!
Вижте профила на потребителяВижте всички мнения на pyromaniacИзпратете лично съобщение
Ne_sum_angel
Отракана мадама
Отракана мадама

Отговорете с цитат
аз немога да закусвам, grьbel случва се но много рядко
Nestea
Малко момиче
Малко момиче

Отговорете с цитат
Миналата година спазвах диетата lachen От 90 станах 75 кг. Доволна съм, защото в менюто има и сладкиши (без които не мога) augen rollen От няколко дни пак минах на нея, но малко си я промених... Закуската ми е около 8 и се състои само от плодове (препоръчвам ябълките). До обяд не усещам глад lachen
Вижте профила на потребителяВижте всички мнения на NesteaИзпратете лично съобщение
ivkapp
Веща в занаята
Веща в занаята

Отговорете с цитат
А след диетата качи ли няколко килограма?
Вижте профила на потребителяВижте всички мнения на ivkappИзпратете лично съобщение
Nestea
Малко момиче
Малко момиче

Отговорете с цитат
Да, но месеци след като я приключих. Около 2-3 кг. качих. До момента ги поддържам, но искам още малко да отслабна augen rollen В една от темите имаше линк за изчисляване на BMI (http://www.pudriera.bg/f/viewtopic.php?t=4615&sid=c351e2e7d8a4b8516caf9347037db9b0), та според него трябва да смъкна още 7.2 кг.
Да вметна: бях близо 90 кг. като почнах диетата, станах 73. Сега съм 76.
Вижте профила на потребителяВижте всички мнения на NesteaИзпратете лично съобщение
AniTy
Жена и половина
Жена и половина

Отговорете с цитат
Абе момичета не искам да ви се меся,ама как можете да се подлагате на тази диета ??? shocked

Лекарката на баба ми,започна да "лекува" всички по-пълнички хора с нея.
Е - 90 дни глад,след това при всичките 'пациенти' килограмите станаха с 20-22 повече shocked

Замислете се,толкова дни без всичките нещица в опаковка (чипсове,бонбони,салами и т.н.)
- ок слабее се,наистина.
Но след това и един чипс да хапнеш,ти се лепка,огранизма ти е като 'хралупа' - събира всичко което му дадеш!
Един вид - започнеш ли я веднъж,непрестанно трябва да я 'караш'...

И сега да не ме погне някой,че си чеша пръстчетата - това което го казвам,бях сигурна в него още преди започването на диетата - след това мед.лице го потвърди 1:1.

right Нещо извън темата - най-хубавата диета е с чайове (не се смейте).
Ядете си каквото си хапвате всеки ден,но за деня се пият поне 3 чая (голяма чаша),по възможност билкови.
Е няма,може би,друго нещо,което така хубаво да изчиства организма!
Вижте профила на потребителяВижте всички мнения на AniTyИзпратете лично съобщение
Nestea
Малко момиче
Малко момиче

Отговорете с цитат
Ани, лично аз съм качила максимум 3 килограма и то дълго след приключването на въпросната диета ... + това с тази диета се учиш малко или много да се храниш здравословно, а не всеки ден да се тъпчеш с чипсове, пуканки и т.н.
Другото, което мога да кажа, че всичко си зависи от организма. Някой може да смъкне и максималните 24, а на някой да му е трудно дори минималните 15... Всичко си е до метаболизъм.
И още нещо - с тази диета не се гладува. Ядеш всичко, дори не си отказваш сладкиши... Просто зависи от деня zwinkern

Относно диетите с чайове, каято препоръчваш бих добавила чаят да е зелен (прясно запарен) и да се пие 1,5 - 2 литра на ден. Смъквало до 10 кг. за месец. Но освен чая трябва да се пие и поне 2 литра вода... Не съм пробвала диетата, защото имам усещането че ще се чувствам като аквариум...
AniTy
Жена и половина
Жена и половина

Отговорете с цитат
Nestea написа:
Ани, лично аз съм качила максимум 3 килограма и то дълго след приключването на въпросната диета ... + това с тази диета се учиш малко или много да се храниш здравословно, а не всеки ден да се тъпчеш с чипсове, пуканки и т.н.
Другото, което мога да кажа, че всичко си зависи от организма. Някой може да смъкне и максималните 24, а на някой да му е трудно дори минималните 15... Всичко си е до метаболизъм.
И още нещо - с тази диета не се гладува. Ядеш всичко, дори не си отказваш сладкиши... Просто зависи от деня zwinkern

Относно диетите с чайове, каято препоръчваш бих добавила чаят да е зелен (прясно запарен) и да се пие 1,5 - 2 литра на ден. Смъквало до 10 кг. за месец. Но освен чая трябва да се пие и поне 2 литра вода... Не съм пробвала диетата, защото имам усещането че ще се чувствам като аквариум...

Нести,абсолютно те подкрепям,че всичко е до организъм,ноо .. със случайте в които ми се изредиха пред очите,ми е трудно да се разубедя.
Права си за това,че добиваш някакви навици за здр.хранене (коетопък в нашите забързани ежедневия е многооо трудно,в някой случай - невъзможно),но пък погледни го съвсем от друга страна.
right 90 дни се храниш здравословно,всичко от-до е уж помощно в-во за организма ти,няма нищо излишно.
След изтичането на 90-те дни,изяждаш да речем в един и същ ден една салата,едно парче торта,няколко плода и шоколад (примерно) - е имаш ли си на идея,че даже и опаковката на чудото ще ти се лепне ( така де big grin ).

А за чайовете - това за което аз говоря НЕ е зелен чай,а обикновени чайчета.
От тези в пакетчетата,които се пият топлички.
При мен лично чувството не беше 'като' аквариум big grin
Някак си се чувствах 'чиста' - организма ми,тялото - чувствах го по-празно и пречистено,също всичките билки спомагат за премахването на стреса и умората и наистина човек може да се почувства във форма,енергичен,жизнен ...
Вижте профила на потребителяВижте всички мнения на AniTyИзпратете лично съобщение
Nestea
Малко момиче
Малко момиче

Отговорете с цитат
Незнам за другите, но на мен 3 месеца са ми напълно достатъчни да си променя режима на хранене (поне малко) и да се храня здравословно и след приключването на диетата. След края й задържах един кофти навик: след вечеря да има и десерт... Изяждала съм ПОНЯКОГА по цял шоколад. Но вече ти казах, че качих съвсем малко в периода година, година и половина. Така беше при мен, което не е гаранция, че ще стане и при теб zwinkern
Fantasia
Веща в занаята
Веща в занаята

Отговорете с цитат
На мен този хранителен режим страшно много ми допада и мисля да го почна. Имам само един въпрос ... понеже много обичам да закусвам овесени ядки с кисело мляко... това през кой ден мога да го правя? ( ако изобщо може да се прави)? lachen

Иначе за "диетата" бих казала че това не е диета, а режим за здравословно хранене. Няма нищо лошо да я спазваш дори за повече от 90 дена, защото съдържа главно естествени съставки като месо, хляб, плодове, зеленчуци. Въглехидратите под формата на сладка и шоколад малко развалят картинката, но ще го преживеем zwinkern.
Според мен лошото е ако човек след 90 дневната диета се отпусне и почне да яде чипсове, пуканки и тнт. Това вече е слаба воля, а не някакъв недостатък на режима.
За твърденията на Аниту ...Няма нищо лошо да си позволяваме по някое малко изкушение от време на време, защото определено НЯМА да се лепне веднага, особено ако режима се съчетава със средна или висока двигателна активност. Това е същото като общоприетото твърдение че като ти е ниска кръвната захар, трябва да ядеш сладка, което не е вярно.
А относно метода с чай... да наистина е много подходящ за прочистване на организма, но не и за диета. Та нали по същата логика като спреш чая, всичко което ядеш ще ти се лепи.
Не са страхувайте да пробвате режима, защото никой не е длъжен да стои 90 дена като залепен за него. Ако започнете и видите някакви положителни резултати - продължавате. Ако пък не - има доста други варианти, които могат да се пробват lachen

Малко момиче

Отговорете с цитат
90 дневната диета е перфектна! Преди 5 месеца я спрях ям малко повечко отколкото по времето на диетата и съм качила само 3 килограма, а свалих 16 за 3 месеца. Според мен 90 дневната диета е супер. Освен 90 дневната диета, лунната диета също има много добър резултат.

Последната промяна е направена от Sisko90 на Съб Фев 11, 2012 3:53 am; мнението е било променяно общо 1 път
Вижте профила на потребителяВижте всички мнения на Sisko90Изпратете лично съобщение
amina
Веща в занаята
Веща в занаята

Отговорете с цитат
много бре grьbel си свалила
една приятелка я прави сега и е на месец номер -2 и е свалила според нея около 3 кг xmas slash

90 дневна диета за максимално отслабване
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Часовете са според зоната GMT + 2 Часа  
Страница 1 от 1  

Напишете отговор  

Прочитайки, каквото и да било на настоящата страница, вие се съгласявате с правилата на форума и правилата за ползване на съдържание от списание Пудриера. Powered by phpBB © phpBB Group, Design by phpBBStyles.com | Styles Database.