eXTReMe Tracker
  Регистрирайте се Търсене Въпроси/Отговори Потребители Вход  

Напишете отговор Разделно хранене
Иди на страница 1, 2  Следваща
Разделно хранене
dani
Горещо маце
Горещо маце

Местожителство: Пловдив
Отговорете с цитат
Какво мислите за разделното хранене?Има ли добър ефект?Вреди ли на организма и т.н. казаха ми че има добър ефект
но си мисля че не се отразява добре на организма
една позната отслабнала само с шоколад има наистина много добър резултат
но незнам дали да се подложа и аз
ако някой има повече опит нека да сподели
Вижте профила на потребителяВижте всички мнения на daniИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла
Deq
Отракана мадама
Отракана мадама

Отговорете с цитат
Разделното хранене е за предпочитане пред диета със шоколад lachen Нали знаеш ,че това хранене не е диета ,а начин на живот и хранене lachen Аз съм чувала добри отзиви ,само да се спазват принципите lachen
Вижте профила на потребителяВижте всички мнения на DeqИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла
Desi
Горещо маце
Горещо маце

Местожителство: Ямбол
Отговорете с цитат
Според мен разделното хранене не означава да ядеш само едно нещо, а да не смесваш определени храни. Не можеш да ядеш едновременно хляб и картофи например, или сирене и мляко. Не мисля че вреди на организма, стига да се прави по правилния начин.
Вижте профила на потребителяВижте всички мнения на DesiИзпратете лично съобщениеICQ Номер
Valia
Горещо маце
Горещо маце

Местожителство: София
Отговорете с цитат
Неможе да ти навреди по никакъв начин, защото ти е позволено да ядеш почти всичко, просто внимаваш как ги съчетаваш
Вижте профила на потребителяВижте всички мнения на ValiaИзпратете лично съобщениеICQ Номер
[color=violet]hot[/color]
Гост

Отговорете с цитат
разделното хранене може само да бъде полезно,но е трудно да си изградиш нови навици на хранене
mar6a
Малко момиче
Малко момиче

Отговорете с цитат
здравейте, аз за първи път се включвам и веднага искам да задам един въпрос. може ли някой подробно да ми напише кои храни не са за предпочитане да се сучетават, защото имам проблем с диетите (немога да се ограничавам напълно), а това с разделното хранене ми хареса.ще съм безкрайно благодарна ако някой се отзове.всъшност аз не съм дебела но имам малък проблем с корема, немога да го сваля, просто ми е ужасно трудно и имам чувството че колкото по голяма ставам толкова по трудно си контролирам теглото. БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!!
Вижте профила на потребителяВижте всички мнения на mar6aИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла
dimoy
Отракана мадама
Отракана мадама

Отговорете с цитат

Здравей, Марша!
Не съм запозната с разделното хранене и не мога да ти дам пълна информация по въпроса, но знам, че в едно ядене не е добре да се съчетават:
- въглехидрати с белтъчини - тук влиза любимото месо с картофки
- плодове със зеленчуци
- риба с кисело мляко
Ето тук можеш да прочетеш повече по въпроса:
http://dieti.gbg.bg/tema.asp?razdel=10&temaN=68

Отговорете с цитат
много ти благодаря big grin
МИМЕТО
Веща в занаята
Веща в занаята

Отговорете с цитат
Ето един сайт за здравословното хранене:
http://healthyfood.info.bg/Index.html
Вижте профила на потребителяВижте всички мнения на МИМЕТОИзпратете лично съобщение
cveti
Веща в занаята
Веща в занаята

Местожителство: В прегръдките на моя мъж
Отговорете с цитат
Има една книжка, казва се "Сила за живот" на издателство Кибеа от серия здраве. Имам един познат, който работи в Лондон и каза че там е голям хит и много хора й се доверяват. Цената й е около 10лв. , не повече и май наистина има ефект. В нея има рецепти и планове за здравословно хранене и е написана много добре.

Magic does exist и аз покрай нея!!!!!
Вижте профила на потребителяВижте всички мнения на cvetiИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла
Вещица
Гост

Отговорете с цитат
Дами, дайте ми табличка за разделно хранене, ако имате под ръка, защото написаното в този вид според мен е много сложно за разбиране и неясно ...

П.П. Не съм се логнала, защото съм на учлилища и тук експлорера е настроен така, че да помни паролите на хората ...(Witch)
Разделното хранене
Yoni
Малко момиче
Малко момиче

Местожителство: Варна
Отговорете с цитат
http://gotvarstvo.georgievi.net/a/article_21

Тук има таблица, относно съвместимостта на храните. Надявам се да съм ти полезна. lachen [/i]
Вижте профила на потребителяВижте всички мнения на YoniИзпратете лично съобщение
разделно хранене
мира
Малко момиче
Малко момиче

Отговорете с цитат
аз ли4но отслабнаx с разделно хранене 10кг. за 3 месеца ,като преди това спрях цигарите
Вижте профила на потребителяВижте всички мнения на мираИзпратете лично съобщение
saia
Малко момиче
Малко момиче

Местожителство: sofia
Отговорете с цитат
mar6a написа:
здравейте, аз за първи път се включвам и веднага искам да задам един въпрос. може ли някой подробно да ми напише кои храни не са за предпочитане да се сучетават, защото имам проблем с диетите (немога да се ограничавам напълно), а това с разделното хранене ми хареса.ще съм безкрайно благодарна ако някой се отзове.всъшност аз не съм дебела но имам малък проблем с корема, немога да го сваля, просто ми е ужасно трудно и имам чувството че колкото по голяма ставам толкова по трудно си контролирам теглото. БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!!
zdr . ste ti predloja edna dieta kiato e fantastichna prilojih ia na maja mi predi svatbata zashtoto beshestanal 110kg . za edin mesets toi otslabna i 11kg dietata e slednata; sutrin ne se zakausva , na obiad si hapvash kakvoto si poiskas i v kakvito iskash kolichestva samoche ne triabva da konsumiraj v nikakav sluchai svinsko meso i hliab a vecher triabva da hapvash samo plodova salata moje i edin kilogram kakvito plodove obichash . v salatata triabva da slagash lajitsa pchelen med nai vajnoto na tazi dieta sa plodovete te goriat maznini samo kogato se priemat vecher i zapomni che triabva da badesh striktna 30dni . a otnosno korema vsiaka sutrin kogato se sabudish pravi po 10 br. koremni presi tova imashe goliam efekt pri men moje da gi pravish v legloto .jelaia ti uspeh
Вижте профила на потребителяВижте всички мнения на saiaИзпратете лично съобщение
amina
Веща в занаята
Веща в занаята

Отговорете с цитат
аз пък никак не мога да отслабна опт разделно храненеweinen и съм се отказала оът този метод макар че при мои приателки е имало супер резултат

а тази диета плодово-обедна диета звучи не лошо
Вижте профила на потребителяВижте всички мнения на aminaИзпратете лично съобщение
AMAZONKA
Отракана мадама
Отракана мадама

Местожителство: гъстите джунгли
Отговорете с цитат
аз не мога да бъда на разделно хранене,но леля ми така си въстанови фигурата след раждането

Вижте профила на потребителяВижте всички мнения на AMAZONKAИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла
Cvety
Горещо маце
Горещо маце

Отговорете с цитат
Моята приятелка отслабна със цели 15 килограма!!!
Преди година изведнъж напълня и мина
през всякакви диети,накрая реши да
пробва и разделно хранене.Определено ефект има
и най-важното е че запази желаните килограми.
Вече 4-та година спазва този хранителен
режим и изглежда, и се чувства перфектно.

Жена и половина

Отговорете с цитат
Аз съм била на разделна диета около един месец и резултата наистина беше много добър.Сега мисля пак да почна.
Вижте профила на потребителяВижте всички мнения на sin_angelИзпратете лично съобщение
Lanna
Веща в занаята
Веща в занаята

Местожителство: Пловдив
Отговорете с цитат
Че резултат има-има!Но на каква цена?Ще ви кажа един факт, а вие сами ще си направите изводите.Разделното хранене е е измислено през 1928 година, а тогава даже още не се е знаело, че съществуват витамините.Е сега как мислите, доколко е полезно, след като човекът, който го е открил още не е познавал и даже не е подозирал за съществуването на витамините?Доказано е от много диетолози, че този вид режим на хранене е вреден за организма и след години спазване на разделното хранене органите променят степента си на функциониране.
Аз просто ви казвам факт, който скоро научих, а вие сами, ще си прецените. wink

Вижте профила на потребителяВижте всички мнения на LannaИзпратете лично съобщение
amina
Веща в занаята
Веща в занаята

Отговорете с цитат
много съжелявам за любителите му, но и аз съм на същото мнение-аз лично грам не съм отслабнала от това разделно хранене бях на него 3 месеца (опитвам за 2 пъти преди години бях пробвала пак)следователно има хора, при които не дава резултат ами само не ми беше вкъсно и т.н.
всеки трябва да открие неговият си най- успешен начин да отслабнеlachen аз никак ен подкрепям този не само поради ефекта, но поради факта, че при смесване на храниет в последствие зьапочват едни киселини и болки вкорема не е истина
Вижте профила на потребителяВижте всички мнения на aminaИзпратете лично съобщение
Evi
Горещо маце
Горещо маце

Отговорете с цитат
Прочетох в една книга,че разделното хранене е важно за здравето на целия организъм,защото предотвратява натрупването на излишни вещества. Когато се получи такъв излишък той не се преработва изцяло от организма и при разни други обстоятелства причинява много проблеми,които до голяма степен могат да бъдат избегнати чрез разделното хранене.Но ефектът отслабване не е задължителен.
Вижте профила на потребителяВижте всички мнения на EviИзпратете лично съобщение
Lalina
Жена и половина
Жена и половина

Отговорете с цитат
Разделното хранене спомага за изчистването на организма от натрупаните шлаки и токсини, в резултат на неправилно хранене /не разделно/. Използва се като нетрадиционен метод за лечение на определини заболявания. Отслабването е страничен ефект, т.е. разделното хранене не цели само намаляване на телесната маса.
Препоръчва се преди да се започне разделно хранене да се мини етап на гладолечение за пълно изчистване на организма. Този момент е по - специален и не трябва да се прилага без лекарски контрол. Последван е от период на захранване /2-3/, през който се ядат определени храни без да се прекалява. След това вече може да се мине към разделно хранене.
Препоръчително е сутрин на гладно да се пие преварена вода или билков чай с мед. До обяд е добре да не се чде нищо или само плодове, защото това са часовете, в които организма има възможност да се прочисти най - ефикасно.
Обядът е най - значимото хранене за деня. Добре е да включва не тлъсто месо или риба и зеленчуци.
Вечерята трябва да бъде лека и не по - късно от 18.00-19.00 часа.
Междинните хранения да бъдат от плодове.
Препоръчва се да се пият билкови чайове и прясно изцедени плодови и зеленчукови сокове. Най - добре е тези, които са от същата географска ширина.
Може да се консумира всичко, но без да се смесват хранителните групи.
Как се комбинират храните може да прочетете в книгата на Лидия Ковачева "Гладът приятел и лекарство" . Има я в www.spiralata.net /дано не правя реклама/. Има и други книги по темата, но тази я препоръчвам, тъй като е от български автор.
Разделното хранене ще помогне на всеки за добър тонус и здраве, но не гарантира на всеки, че ще отслабне.
Има различни методи за здравословно хранене. Всеки трябва да намери подходящия за него. Този, с който се чувства най - добре. Напр. според кръвната група, хранене според фазите на луната и др.
В повечето теории за храненето се застъпва идеята, че колкото по-малка е консумацията на храна, толкова по - добре. Организмът не се натоварва излишно със смилането на храната. Напр. добре е да се гладува при настинка/температура.
Интересен факт е, че колкото по - малко храна приемаме, толкова по - дълго живеем и по - млади се чувстваме и изглеждаме wink
Вижте профила на потребителяВижте всички мнения на LalinaИзпратете лично съобщение
lili03
Малко момиче
Малко момиче

Отговорете с цитат
saia написа:
mar6a написа:
zdr . ste ti predloja edna dieta kiato e fantastichna prilojih ia na maja mi predi svatbata zashtoto beshestanal 110kg . za edin mesets toi otslabna i 11kg dietata e slednata; sutrin ne se zakausva , na obiad si hapvash kakvoto si poiskas i v kakvito iskash kolichestva samoche ne triabva da konsumiraj v nikakav sluchai svinsko meso i hliab a vecher triabva da hapvash samo plodova salata moje i edin kilogram kakvito plodove obichash . v salatata triabva da slagash lajitsa pchelen med nai vajnoto na tazi dieta sa plodovete te goriat maznini samo kogato se priemat vecher i zapomni che triabva da badesh striktna 30dni . a otnosno korema vsiaka sutrin kogato se sabudish pravi po 10 br. koremni presi tova imashe goliam efekt pri men moje da gi pravish v legloto .jelaia ti uspeh
КАжи повече за диетата ...........след нея нормално ли започна да яде !!задалжително ли е да се спазва 30 дни не може ли 2 седмици или 3????/КОлко точно отслАбна !!!ИИ най важно запази ли килограмите
Вижте профила на потребителяВижте всички мнения на lili03Изпратете лично съобщение
kristina 78
Малко момиче
Малко момиче

Местожителство: гр.Варна
Отговорете с цитат
Здравейте, наскоро се регистрирах в този сайт и изчетох всички мнения по въпроса за разделното хранене, ще започна с малко предистория
След втората си бременност бях напълняла доста, минах на диета - ядях основно пиле и риба със салата и за 4месеца успях да сваля 12кг.(има какво още да се желае), от тогава минаха вече 4 години през които се старая да ги запазя като вечно с нещо се ограничавам най-вече тестени изделия но и на мен като всеки нормален човек от време на време ми дояждат такива неща, и понеже съм голям фен на сладките неща това лято качих 3кг (обикновенно хората лятото слабеят, а аз напълнях). Сега съм решила да опитам с разделно хранене, тъй като при него както разбирам можеш да ядеш всичко просто трябва да се внимава при комбинацията на храните, затова искам да се свържа с някой който го е изпробвал и има резултат в свалянето на нежеланите килограми да ми обясни някой подробности свързани с разделното хранене.
Вижте профила на потребителяВижте всички мнения на kristina 78Изпратете лично съобщение
amina
Веща в занаята
Веща в занаята

Отговорете с цитат
ttp://gotvarstvo.georgievi.net/a/article_21
това ще помогне

Малко момиче

Отговорете с цитат
За съжаление страницата която сте ми посочили не се отваря
Вижте профила на потребителяВижте всички мнения на kristina 78Изпратете лично съобщение
sunny
Веща в занаята
Веща в занаята

Отговорете с цитат
Напиши едно "h" отпред wink

Малко момиче
Малко момиче

Отговорете с цитат
Имам една голяма молба,тъй като много бих желала да намаля теглото си,а чух,че благодарение на това разделно хранене има ефект,бихте ли ми казали какво трябва да ям сутрин,обед и вечер?Да ми изготвите нещо като меню big grin извинявам се за нахалството,но незнам какво точно трябва да консумирам. lachen Ще ви бъда много благодарна,ако ми помогнете. augen rollen
Вижте профила на потребителяВижте всички мнения на fashionableИзпратете лично съобщение
kristina 78
Малко момиче
Малко момиче

Отговорете с цитат
Влез в ВГ мама, във форума Красива мама там има подфорум Диети, отслабване и ......., като кликнеш там ще видиш има цяла тема за разделното хранене на 1-ва страница от темата има много ясно описание lachen
fashionable
Малко момиче
Малко момиче

Отговорете с цитат
Криси балгодаря ти много mylove
Вижте профила на потребителяВижте всички мнения на fashionableИзпратете лично съобщение

Разделно хранене
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
Часовете са според зоната GMT + 2 Часа  
Страница 1 от 2  

Напишете отговор  

Прочитайки, каквото и да било на настоящата страница, вие се съгласявате с правилата на форума и правилата за ползване на съдържание от списание Пудриера. Powered by phpBB © phpBB Group, Design by phpBBStyles.com | Styles Database.